postovani doktore ,za vreme svoje trudnoce (4meseca)na ostrvu Saisele) pukla mi anorizma prebacena na drugo osrvo igde sam operisana tj otvorenu operaciju i dva klipa stavljena tri nedelje u sok sobu i posle sam se postepeno oporevila porodjaj mi bio prirodad i ja sam posle 6 meseci pocela da radim.Medjutim nadjena jos jedna anorizma koja je sad 5,3 milimetra i doktori kazu da jednom u 2 godine mozda nesto ranije snimam i vidi ako se povecava i da nije potrebna sada operacija a operacija bi mogla preko prepona katetrom.na poslu se brzo umaram i niko mi neveruje svi misle da od posla kuci dva deteta i td.inace ja sam sada 35 godina i sve mi se tesilo u 34 god spontano .Dali je rizicno hodati i ziveti sa takvom anourizmom u glavi i sl. Puno pozdrava

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Postovana, naravno da je rizicno. Rizik moze biti i najobicniji stres, porast krvnog pritiska, trcanje i ostali napori (nespavanje...) pogotovo sto vi imaste sklonost ka tome (neki zive citav zivot sa neotkrivenom aneurizmom koja im nikada nije pravila probleme). Morate na dalje da radite ili magnetnu rezonancu mozga sa angiografijom ili panangiografiju ili pak, MSCT (multi slice skener) krvnih sudova mozga. Neurohirurzi prate velicinu aneurizme i zavisno od toga pristupaju operaciji mada se rade i druge metode (embolizacija i sl.). Nadam se da sam vam priblizio problem (ako imate jos pitanja javite se). Pozdrav