E ovoko idem a terapiju tri dana i setra koja mi radi aktivne vjezbe je rekla da vidi poboljsanje i da mi se vraca snaga u palac (mogu vise da ga podignem), saka mi je sada pokretljivija mogu da savijam i ispruzam prste jos ne 100% ali mogu, sto se tice podizanja sake i tu sam napravio pomak mogu da ge malo podignem...jos uvijek osjecam trnjenje malog i domalog prsta, ali kako mi se cini i to polako prestaje i sve vise mogu da ispruzim ova dva prsta...na pocetku mi je trnio i do mali prst ali sada je to skoro prestalo dok mali prst jos uvijek trni i ne mogu da ga koristim najbolje (kad se ustinem osjecam bol)... Da li ce se moci zivac povratiti ovim terapijama ako oporavak bude tekao ovim tokom kako sam opisao??? Ako ne hoce li se moci vratit preko ovog EMNG-a? Sta se desava sa malim prstom da li ce i on doci funkciji kao i do mali prst poslije jos koje terapije? I jos jedno kratko pitanje posto sviram gitaru da li cu poslije izljecenja moci nastaviti sa sviranjem tj. da li ce stanje sake biti isto kao i prije povrede? P.S Znam da sam dosadan ali zdravelje je u pitanju pa se brinem, a kao sto znamo bez zdravlja sve je nista...

    Odgovoreno: 18. 02. 2008.
    • Postovani, niste dosadni nego zainteresovani za svoje zdravlje. Kamo srece da su svi pacijenti takvi! Treba da produzite fizikalnu terapiju, ocekujem skoro potpuni oporavak uz strogo dozirane vezbe od strane fizijatra (nista na svoju ruku) i uz terapiju - tbl.Rantudil forte 1-2x1, drag.Beviplex 3x1, tbl.Tetrazepam 1x1. Ponovite EMNG za mesec dana. Javite se sa nalazom a po potrebi i ranije. Pozdrav