Imam registrovano dijagnozu Multiplex Sclerosis. Posle urađene snimke mozga, vratnu kičmu, ispitivanje krvi, ustanovljena je ova dijagnoza. Na magnetnoj rezonanci je sve ovo urađeno, i da, imam plake. Imam 30 godina, pokretna sam, imam samo probleme sa desnom nogom, kada hodam, teško popnem se kroz stepenice, nestabilnost, povremeni tremor desne ruke, posebno kada hoču nešto da uradim sa tom rukom treba dobro da se skoncentriram kako ne bi bio tremor. Inače sam iz Makedonije, i trenutno sam počela primati Rebif inekcije 44 mikrograma. Ova terapija mi je prepisao doktor iz Beča, i rekao mi je da obavezno idem na fizikalnu terapiju. Ja živim u Makedoniji, ali zato što u Makedoniji nisam uspela da dobijem Rebif, moj suprug je Austrijanac iz Beča, pa tako sam dobila terapiju. Inače idem na posao, sve radim drugo normalno. Htela bi Vas pitati jeli dobra banja, Koviljača Banja za ovaj moj problem, pogotovo pokretanje? Hvala unaprjed na odgovor i pozdrav

    Odgovoreno: 15. 02. 2008.
    • Postovana, to je dobra terapija sa kojom ste krenuli. Naravno uvek mozete da prikljucite i multivitamine i imunoprotektive. Vi verovatno imate triparezu - slabost desne ruke i obe noge, stim sto je izrazenija slabost desne noge. Sto se tice banjskog lecenja, do skoro prva banja u Srbiji za rehabilitaciju multiple skleroze je bila Trepca, a sada se kvalitetno radi i u Melencima (kod Zrenjanina), Ribarskoj banji, moze i Koviljaca mada je ona najpoznatija za lecenje steriliteta. Inace imate odlicne lekare, ako vam je to blize, u Srbiji (Nis, Beograd i dr.) koji se bave tom problematikom. Pozdrav