Interesuje me kako se zivi sa multipleks sklerozom i koliko je to ozbiljna bolest? Doktori su mi to napisali kao dijagnozu imam 28 godina i ne mogu to prihvatiti a tegobe su ponovo pocele iako sam mislila da nece. Srdacan pozdrav i hvala

    Odgovoreno: 10. 02. 2008.
    • Postovana, dijagnoza je postavljena verovatno nakon detaljnog klinickog i dijagnostickog sagledavanja. Imate puno brosura o multilpoj sklerozi, ukratko, to je bolest koja otezava kretanje i funkcionisanje kao do pre bolesti ali nije po zivot opasna. Velika je greska kada pacijenti odbiju da prihvate da boluju od te bolesti i ne uzimaju propisanu terapiju jer kad u kasnijem toku shvate obicno su potrosili terapijski bonus i tada malo toga mogu da urade. Znaci, hrabro glavu gore i precizno slusajte savete neurologa. Uz terapiju bitan je i higijensko dijetetski rezim. Javite se ako imate jos pitanja. Pozdrav