Postovani doktore, muskarac sam i imam 34 godine.Od oktobra 2006.godine imam zujanje u oba uha, istog inteziteta sve vreme do danas, tiho je i obratim paznju tek kad je totalna tishina. Ishao sam kod ORL-a specijaliste, dijagnoza je : -tinitus, -Otoskopski nalaz obostrano uredan, ADG sa desne strane lako sn.ostecenje sluha na 4 i 8000Hz, -a levo sluh uredan Prvo sam tri meseca pio tanak 3x1, a sad treba tri meseca Caviton 3x1, pa na pregled. Citao sam na sajtu Britanskog udruzenja, i saznao celu istoriju o ovoj dijagnozi i kako se leci. PITANJE:Zanima me da li je ovo ok , tri meseca Tanakan (polse cega nema poboljshanja ni pogorshanja), pa sada josh tri meseca Cavinton pa da idem na kontrolu. Nikakava snimanja nisam radio, osim provere sluha, nishta od snimanja vrata, dopler vrata, skener glave. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 07. 02. 2008.
    •   Postovani, sto se tice terapije samo na osnovu onoga sto ste mi rekli - u redu je. Preporucujem da uradite AEP (Auditivni Evocirani Potencijali) na Neuroloskoj klinici ili na nekom drugom mestu gde rade tu metodu. Nije lose da uradite i rentgenski snimak vratne kicme i dopler krvnih sudova vrata, kao i laboratoriju sa krvnom slikom. CT mozga vam za sada ne treba (ako je zujanje sve od simptoma). Niste mi napisali kakve su vam vrednosti krvnog pritiska, jer i snizene i povisene vrednosti krvnog pritiska mogu dati zujanje. Javite se sa nalazima i dodatnim informacijama. Pozdrav