Postovani doktore obarcam se vama jer mislilm da bi mi mogli pomoci bar  malo, jer cini mi se da je moje pitanje u domenu vaseg zanimanja. Moja  sestra ima 36 godina i probleme sa vratnom kicmom. Uradila je sve moguce  nalaze i svi su u savrsenom redu. Radila je rengenski snimak vratne  kicme i ultra zvuk krvnih sudova. Njeni simptomi vrtoglavice, mucnine,  bolovi i trnjenje samo u desnom delu glave su upucivali da je problem u  vratnoj kicmi i okostavnju, pa cak i na slabu cirkulaciju. Ona ne sme ni  pomisliti da legne na desnu stranu. To se vec desava tri meseca. Nasi  doktori je povlace na sve strane i nikako da se dogovore sta da joj rade  i gde da je upute. Nekoliko dokrotra joj je preporucilo fizikalnu  terapiju, ali ona je samo jednom otisla i jako lose je podnela grejanje  i masazu koja joj je propisana. Doktori koji su upuceni u njen slucaj  (neurolog, porodicni doktor) joj govre da nema potrebe da radi magnetnu  rezonacu, ali jedna doktorica inzistira na tome (iskreno ne znam z!  asto). Molim vas da mi odgovorite i pomognete koliko bilo. Sta dalje da  radi? Da li ce joj s' vremenom prestati biti lose, ako nastavi da ide na  fizikalnu terapiju? Koliko bi joj pomogla ona kragna sto fiksira vrat?  Nekim ljudima je pomogla i joga, da li moze da je radi na svoju  inicijativu? Ili da li moze da radi bilo kakve vezbe sa vratom na svoju  inicijativu?Unapred Vam se srdacno zahvaljujem na Vasem odgovoru!

    Odgovoreno: 30. 01. 2008.
    • Postovana,  I ja se pridruzujem savetu da uradi MRI ali mozga sa angiografijom i MRI  vratne kicme, jer obican rentgen ne mora da vidi sve. Treba da uradi i  EEG. Dok se dijagnostika ne zavrsi ne preporucujem nikakve dopunske metode  (fizikalna, joga i dr.). Do tada preporucujem tbl.Cavinton 5mg 3x1 (posle  jela), tbl.Rantudil forte 1-2x1, tbl.Mg 150 2x1. Javite se sa nalazima pa  cemo odluciti sta dalje.  Pozdrav