boli me glava posle fudbala.boli me gornji deo glave kao da je u pitanju poviseni pritisak.da li to moze biti uzrok.posle pet do sest sati bol prestane.

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Nepotpuni podaci o karakteru i propratnim manifestacijama glavobolje ne dozvoljavaju ozbiljne zakljucke o tipu glavobolje. Glavobolja koja se potencira pri fizickom naporu moze imati brojne uzroke, ali je u svakom slucaju potrebno da se pacijent javi najblizoj neuroloskoj ustanovi gde bi se uradila kompletna dijagnostika vaskularnog sistema (pregled ocnog dna, ekstra i transkranijalni Dopler krvnih sudova vrata i glave, NMR i magnetna angiografija ...). Nakon diferencijacije tipa glavobolje prisupilo bi se i adekvatnom tretmanu.