Postovani doktore,  Novembra 2006 iznenada me je zabolela leva noga i slabinski deo.Posle 3  dana sam stao na noge,posle terapije Amp.Movalis Pregledom na CT i EMG  konstatovana je dijagnoza lumboishalgija tj.discus hernia L5-S1 .U  februaru 2007 sam isao na rehabilitaciju fizikalnu u Niskoj banji (EFN  za LS deo i levo stopalo,UZ,kinezi vezbe).Ostala mi je posledica da imam  trnjenje duz leve noge tj.stopala.Posle godinu dana dana bol se ponovio  u manjem obliku (preseklo me je par puta po sredini i duz leve noge ).Da  li je potrebno da ponovim CT i EMNG ? Kako je moguce otici na  rehabilitaciju u banju (Ribarsku )?

    Odgovoreno: 10. 01. 2008.
    •  Postovani,  retko dobro ste opisali tegobe i tok lecenja. Nema potrebe da ponavljate  CT kicme (ipak zraci), mozete da uradite magnetnu rezonancu LS kicme (malo  se duze ceka ili privatno bez cekanja) i kontrolni EMNG. Preporucujem  terapiju tbl.Movalis (7,5mg ili 15mg) po potrebi kod bolova, drag.Beviplex  3x1 (duze vreme redovno) i tbl.Tetrazepam 1x1 (kod bolova). U pravu ste  sto se tice odlaska u Ribarsku banju, ali nju Niski fond ne pokriva sa  troskovima tako da morate otici u sopstvenoj reziji. Velika je guzva,  tretmani traju po 21 dan ali pomaze.  Pozdrav