Da li osobe sa miastenijom smeju da vezbaju? Sta se njima preporucuje  kao vid rekreacije? I ako vezbaju, kojim intenzitetom?   Hvala

    Odgovoreno: 25. 12. 2007.
    • Postovana,  van pogorsanja (krize) rekreacija zavisi od trenutnog zdravstvenog stanja.  Sto znaci nije zabranjeno vezbanje, naravno ne treba se izlagati  preteranim naporima. Miastenija ima svoje oblike prema kojima postoje i  simptomi (ako postoji samo zahvacenost misica gutanja, zamorljivost kapaka  i dr.) pa prema tome treba prilagoditi samo rekreativni tip vezbanja i to  oblik koji prija vasem organizmu sto cete sami odrediti.  Pozdrav