Poštovani,
    moja mama ima 53god. i ima problema sa zglobovima na prstima! Analize isključuju artritis i reumu! U aprilu je operisala levu karotidu, majka joj je umrla od Parkinsonove bolesti! Ima li to kakve veze sa njenim simptomima i da li treba da obratimo pažnju na neke bolesti!
    Unapred mnogo hvala

    Odgovoreno: 24. 12. 2008.
    • Poštovana,
      zglobovi na prstima nemaju nikakve veze sa Parkinsonovom bolešću i sa karotidnim arterijama. Što se tiče promena na zglobovima prstiju javite se reumatologu koji će Vam o tome više reći. Pratite karotide na 6 meseci doplerom krvnih sudova vrata obavezno! Do tada preporučujem (zbog karotidne bolesti) drag.Trental 400 2x1, tbl.Sortis 20mg 1 uvece, caps.Aggrenox 2x1 uz internisticku terapiju ako je ima.