Imam uradjene MR vratne kičme: Pregled uradjen u SE T1WI F FS T2WI u sagitalnoj ravni i SET1WI u aksijalnoj ravni.Nalaz: tTrupovi vratnih pršljenova uredne forme i intenziteta signala sa znacima degenerativnih promena posteriornih osteofita na C3,C4,C5 više parasigitalno desno. Diskushernije na nivou C4-C5 i C5-C6 parasagitalno desno ograničene osteofitom.Vratna medula uredna. Redukovani prednji likvorski prostori od C4 do C6. EMNG: Registrovani su denervacioni potencijali svih oblika u umerenoj količini u m.abd.digiti minimi i u manjoj do unerenoj količini u m.abd.policisu desno. AMP su neurogeno izmenjenni i nešto nižih amplituda u m.abd.policissu desno gde je i inervacioni uzorak lakše do umereno redukovan. ENG pregledom registrovano je lako produžena terminalna latenca za desni n.medijanus uz urednu motornu i senzitivnu brzinu providjenja. ENMG ukazuje na hroničnu radiokulopatija korena C7 umerenog i korena C8 lakšeg stepena uz prisutne znake aktuelog aksonskog trpljenja oba korena umerenog stepena. Po terapijom sam- ali nšsta mi nije bolje.
    Šta biste mi preporućili?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovana,
      pod kojom ste terapijom? Nalaz je težak. Blizu je operativnom rešenju. Prethodno pokušajte sa terapijom inekcijama: amp.Movalis I, amp.Dexason II, amp.Ranisan I, amp.Beviplex I, amp.Bensedin I, sve u mišić 5 dana jednom dnevno. Predlažem i rehabilitaciju u Ribarskoj Banji. Ako ne pomogne blizu ste operativnom rešenju. Da li ste već bili kod neurohirurga radi mišljenja? Pozdrav