Poštovani doktore,
    moja dijagnoza bolesti je Sy vertiginosum, ishemijska bolest mozga. Uradjenim CT glave zaključak je da nalaz odgovara lakunarnim ishemičkim lezijama leve frontalne regije. Od terapije koristim Cavinton, Kardiopirin i povremeno Ksalol. Od terapije koja traje skoro 6 meseci stanje mi se ne popravlja. Situacija je promenljiva, po nekoliko dana mi je dobro, a zatim loše i tako stalno. Simptomi su osećaj nelagodnosti, teška glava, blaga vrtoglavica i blaga mučnina.
    Molim Vas za savet šta dalje da preduzmem.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Poštovani,
      koliko godina imate? Kakvog ste zdravlja bili do sada? Da li ste bolovali od povišenog krvnog pritiska, povišenog šećera, masnoća u krvi ili poremećaja zgrušavanja krvi. Moja preporuka je da uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata i laboratoriju sa krvnom slikom. Javite se sa odgovorima i nalazima da bih Vam dao što precizniji odgovor.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #17832

    • Zdravo. . . Jedno pitanje koje imam je sta je to dg. Syn. Vertigonosum i kako se to lijeci, imam 35 god, nemam nikakvih drugih problema sa zdravljem i na nalazu mi pise ovako; prikaz cirkulacije vb sliva ukazuje na povisene sbsk u lijevoj art. Vertebralis i art. Basilaris. . . . Pijem stugeron forte pola ujutru i pola navece dali se ovo lijeci i koliko vremena treba. . . . Unaprijed hvala