Javljam se povodom mojih rezultata koje ste mi rekli da uradim, pa da se javim. Naime, da bih dobila uput za emng morala sam otići kod reumatologa gde su me uputili iz opšte prakse, reumatolog mi je dao da uradim sintigrafiju skeleta, evo rezultata....Na trofaznom skenu šaka, uočava se neravnomerna i evidentno pojačana vaskularizacija u metakarpalnom regionu desne šake, ali na kasnoj statici nema patološki pojačane akumulacije na koštanim strukturama navedene lokacije, što ide u prilog upale mekih tkiva. Na AP i PA scintigramima celog tela uočava se skoliotično izmenjen kičmeni stub, sa difuzno lako pojačanim vezivanjem u regionu zglobova kuka i intezivnim vezivanjem MD>a u regionu sakroilijačnih zglobova. Nisu uočene zone asimetrično fokalno pojačane akumulacije u koštanim strukturama. ZAKLJUČAK: DEFORMITET KIČMENOG STUBA TROFAZNI SKEN GOVORI U PRILOG UPALE MEKIH TKIVA.
    Recite mi kako se ovo leči, da li je opasno, šta raditi da se ne ponovi.
    Unapred zahvalna