Poštovani,
    možete li mi razjasniti malo detaljnije i jezikom razumevanja sledeće; MR pregled lumbosakralnog dela kičmenog stuba; Pregled je učinjen u sagitalnoj ravni u T1W i T2w, aksijalnoj ravni u T2w u nivoima Th11-12, L4-L5 i L5-S1. Delimično ispravljena lordoza. Nema znakova za subluksaciju prikazanih kičmenih pršljenova. Pršljenska tela su odgovarajućih visinskih promera, neizmenjenih IS koštane srži uz znake početne antero-, nešto izraženije retrokorporalne osteofitoze i početnih impresija od strane nukleus pulpozusa na pokrovne ploče korpusa pojedinih kičmenih pršljenova. Th-11-12 i v. prostor je umereno snižen, pripadajući i v.diskus umanjene hidratacije sa početnom protruzijom paracentralno desno i ostvarenim diskradikularnim konfliktom. Preostali pregledom zahvaćeni i v. prostori su očuvane visine , i v. diskusi očuvane hidratacije (T2W hiperintenzitetr), bez diskalnih ekstenzija. interventebralni forameni slobodni. Spinalni kanal urednih dijametara, bez prisustva spaciokompresivnog procesa. Konus medularis i cauda equina uredne insercije. ZAKLJUČAK; MR pregled ukazuje na diskopatiju sa početnom protruzijom paracentralno desno TH11-12 i.v.diskusa, retrokorporalnu osteofitozu i mestimične početne smorlove hernije. To je ono što su meni napisali, pre toga uradila rendgen koji je bio skroz uredan, završila sa terapijama i sada još radim vežbe i čekam i narednu turu terapija koja je zakazana za mesec dana ponovo, jer meni jeste bolje, bol se smanjio, ali nije skroz prošao taj problem sa išijasom i celom levom nogom. Bol je počinjao od donjeg dela kičme pa se spuštao do pete, šepala sam 2 meseca, sada je bolje, ali nije još kao što je bilo pre 3 meseca kada je počeo problem sa ovim. Imam normalnu kilažu i 32 godine.
    Recite mi molim Vas šta je ovo i šta raditi, izvinite na opširnosti i ako mi možete malo opširnije sve objasniti.
    Hvala od srca.