Na multi slajs skeneru krvnih sudova i nerava vrata i glave utvrđena mi je dijagnoza spondylosis deformans vertebrae cervicalis i uncarthorsis C3-C5 , te mi je na jednom od snimaka uočena izvjesna promjena na hrskavici između rebara grudnog koša.Ljekar neurolog koji je pregledao snimke dao je mišljenje da je moguće da se radi o reumatskim promjenma. U posljednjih par dana bol mi se pojačao i ponekad imam utisak kao da mi je pritisak u grudnom košu i bol je na dodir , u tim trenucima pritisak mi je normalan , kao i otkucaji srca ( iako su inače čak malo povećani ).
    Interesuje me da li je zaista riječ o problemima reumatske prorode i da li ima neke odgovarajuće terapije. Inače imam 40 godina i posao mi je uglavnom sjedeći.
    Pozdrav i hvala.