Postovani,   Molila bih Vas da odgovorite na moj mail.Vec duzi period,2 meseca,imam   bolove u potiljku glave.Osecam pritisak u usima(blagi bol).Desava mi se   da   mi trne noge,blago podrhtavanje.Povremeno mi se zamuti vid i tada osecam   blagu nesvesticu.Krvna slika mi je uredu,stitna zlezda mi je uredu,nalazi   sa   ultrazvuka krvnih sudova vrata su takodje dobri.Konstatovana mi je blaga   osteoporoza vratnih prsljenova.Imam 45 godina.Sta bih jos mogla da   ispitam??Moje trenutno stanje mi stvara veliku nervozu i smetnje u   radu...Unapred hvala,

    Odgovoreno: 04. 11. 2007.
    • Postovana,  niste mi rekli za vase vrednosti krvnog pritiska i kakav vam je vid (osim  zamagljenja). Ako su vrednosti krvnog pritriska dobre (kao lose vrednosti  mozemo smatrati i niske vrednosti i visoke) i ako je vid dobar (bolovi u  potiljku mogu biti izazvani poremecajima vida) razlog je osteoporoza, tj u  vasem slucaju spondiloza vratnih prsljenova zbog cega je smanjena  prokrvljenost ka glavi. U svakom slucaju koristice vam tbl.Cavinton 5mg 3x1  (posle jela) uz tbl.Aspirin protect 100 1x1 i tbl.Mg 150 2x1. Pozdrav.  Javite se naknadno ako imate problema sa pritiskom i sa vidom (napisite mi  rezultate nalaza).