Kako izgleda akutna faza hemiplegije tj. njeni propratni simptomi odmah   nakon CVI? Molim vas ako moze opsirno ili da me uputite na neku   specijalizovanu literaturu, posto je u pitanju diplomski rad. Unapred   zahvalan

    Odgovoreno: 04. 11. 2007.
    • Postovani,  pitanje Vam je nejasno i visesmisleno.  Hemiplegija znaci u bukvalnom prevodu istostrana oduzetost ekstremiteta. Ona  je sama jedan od simptoma sloga i ona nema svoje propratne simptome vec  posledicu nemogucnost hoda. Najcesce je u pocetku mlitava, sa hipotonijom  ekstremiteta i niskim refleksima (postoji od pocetku spasticna, povisenog  tonusa mada redje) a kasnije se razvija spasticitet. S obzirom kako ste shvatili pojam hemiplegije sva druga objasnjenja iz literature bi bila  komplikovanija. Pozdrav