Šta je cervikalni sindrom? Koja je terapija, ozbiljnost obolenja i mogućnost saniranja?

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana/i,
      cervikalni sindrom je spondiloza vratne kičme ili discus hernia vratne kičme. Ispoljava se bolom i zategnutošću u vratu, a može se javiti i trnjenje i bol u jednoj ili obe ruke. To je degenerativno oboljenje vratnog dela kičme, može se javiti i u slabinskom delu kičme. Terapija je rehabilitacija vratne kičme uz tbl.Movalis 15mg 2x1 i tbl.Mydocalm 3x1 po potrebi. Ne može se izlečiti, već zalečiti.