Imam česte glavobolje u čeonom delu, odnosno osećaj je kao da mi nešto steže glavu i ponekd to prelazi u pulsirajuću glavobolju. U poslednje vreme uz glavobolju ide i mučnina i malaksalost.
    Da li to može da bude znak nečeg ozbiljnog?
    Hvala!

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana,
      ne mora da znači da je ozbiljno, ali svaka glavobolja zaslužuje ispitivanje. Kakav Vam je krvni pritisak, da li ste anemični, da li bolujete od sinusa, da li glavobolje imaju veze sa stresom, promenom vremena, ciklusom i sl.? Kako prestaju, da li spontano ili na neki lek, koliko dugo traju? Uradite EEG, laboratoriju sa krvnom slikom, rentgen vratne kičme, pregled kod očnog lekara. Javite se sa nalazima i odgovorima. Pozdrav