Poštovani,
    možete li da mi kažete nešto više za makroadenom na hipofize. Moj sin je operisan pre sedam meseci, preko nosa. Dobro se oporavlja, ide na posao, vozi itd. Adenom je bio cističan i nije u celosti odstranjen.
    Da li je to štetno, da li sme da diže teško? Da pazi šta jede? Koliko vremena treba još da se čuva...
    Hvala

    Odgovoreno: 13. 11. 2008.
    • Poštovana,
      svaki tumor je "štetan". Ne mogu više da kažem, jer nisam video ni njega, ne znam njegove simptome i nisam video sliku na MR. Trebalo bi da izbegava napore. Što se tiče hrane ne postoji neka bitnija dijeta, već redovan način života. Koliko treba da se čuva zavisi od daljih kontrola i daljih snimanja.