Od pre dva dana imam konstantnan osećaj utrnulosti malog i domalog prsta leve ruke. Inače, imam 35 godina i moj dugogodišnji problem jeste loša periferna cirkulacije, uvek hladne ruke i noge. Pored ovog problema, u par navrata imala sam problem sa vidom u smislu "sporijeg" budjenja desnog oka...Npr. ujutru kada se probudim i zatvorim levo, ne vidim ništa i onda postepeno mi se izoštrava slika. Inače, radim u bolnici i to je razlog što ne idem kod lekara, jer kako to obično biva "mi zdravstveni radnici nismo bolesni" i ne bih da me neko shvati kao hipohondra.
    Želela sam prvo savet od Vas.

    Odgovoreno: 10. 11. 2008.
    • Poštovana,
      u pravu ste, zdravstveni radnici ne samo da nisu bolesni, a kad jesu su najgori pacijenti. Što se tiče trnjenja prstiju verovatno je posledica vratne spondiloze. Uradite rentgen vratne kičme i dopler krvnih sudova vrata. Zbog vida nije loše da uradite fundus i vizus. Naravno ništa se ne počinje bez laboratorije.