Poštovani doktore,
    moj otac, ima 58god, je pre 27god operisao uklještenje izmedju L4 i L5 pršljena i do skora nije imao apsolutno nikahvih problema niti bolova. Od nedavno bol mu se javlja u predelu kuka i prostire se duž desne strane desne noge. Letos je išao kod lekara i konstatovali su da se išijas vratio i preporučili mu fizikalnu terapiju na kojoj je bio, ali mu nije ništa pomogla. Posle svega toga otišao je na akupunkturu nekoliko puta i bolovi su malo oslabili, ali se još uvek javljaju posle dužeg sedenja ili stajanja.
    Koje je Vaše mišljenje o svemu tome i šta biste nam preporučili da uradimo? Usput, on svakodnevo pije lekove, a ima čir na dvanaestopalačnom crevu.
    Molim vas za savet.
    Unapred zahvalan,
    Vladimir

    Odgovoreno: 05. 11. 2008.
    • Poštovani,
      otac mora ponovo da snimi LS deo kičme (L4- L5, L5-S1) CT-om ili MR-om. Dešava se da nakon operacije na istom mestu nastane discus hernia. Javite se sa nalazima. Do tada preporučujem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1 (podnošljiv za želudac), tbl.Mydocalm 3x1. Rehabilitacija treba da usledi tek nakon snimanja.