Poštovani,
    Ne znam kome da uputim pitanje infektologu ili nekom drugom. Uglavnom, što prije mi je potrebna pomoć. Prije dva mjeseca sam boravio u Italiji i jednog jutra sam se probudio sa crvenim flekama po tijelu (na svim mjestima koja nijesu bila pokrivena), ruke do ramena i noge. Crvene fleke od uboda nekih životinjica, a manifestovale su se kao ujedi komaraca samo mnogo više izraženi i na mnogo više mjesta. Rekli su mi da su u pitanju stjenice (kimci, bed bugs) i dali mi tablete Zirtec (antihistaminik za alergije). Prije mene su iste stjenice ujedale nekog klinca iz Brazila. Po povratku ima sam probleme sa plućima i disanjem, ali sam mislio da je od cigareta. Potom su uslijedili problemi sa srcem u vidu aritmija, tahikardija i povišenog krvnog pritiska. Nalazi krvi su bili dobri osim povećanih amilaza u urinu i triglicerida i pozitivan na adeno virus. Na snimku abdomena konstaovano je povećanje jetre. U međuvremenu sam imao strašne glavobolje i osjećaj pijanstva pri hodu, te bol u vratnom dijelu kičme (snimak iste je u redu) i potiljku. ORL je konstatovao Labyrinthytis toxica. Kod neurologa sve ok. Šalju me od ljekara do ljekara i ne mogu da ustanove šta je. Informisao sam se putem neta i našao najsličnije simptome mojim kod Šagasove bolesti (Morbus Chagas).
    Da li ima razloga za brigu, jer pri pomenu ovoga moj ljekar se izgrajao na mene tvrdeći da pacijenti pokušavaju bez fakulteta da izigravaju ljekare. Ja se samo plašim za svoje zdravlje. Imam 25 godina. Već dva mjeseca idem od ljekara do ljekara i vadim nalaze, ali bezuzpješno. Konstantno se loše osjećam i imam neku unutrašnju nervozu. Dijagnoza ljekara ORL još nije ni potvrđena ni pobijena, a živci u unutrašnjem uvu nijesu imali odziva na Kaloričkom testu. Niko ne zna od čega. Bilo kakva pomoć bi mi dobrodošla.
    Zahvalan unaprijed,
    Krsto