Poštovani,
    Recite mi dali se redgenskim snimkom može videti problem sa diskus hernijom, imam probleme sa leđima i nogom, a uradila sam rendgenski snimak koji je ok, kaže doktorka da ne vidi neke promene i da je verovatno išijas, a mene zanima da li se tim snimkom može bar naslutiti problem sa diskus hernijom kako bi me poslala na dalje pretrage, jer ovo me sve muči skoro 2 meseca.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 10. 2008.
    • Poštovana,
      Rentgenskim snimkom se može naslutiti i postaviti sumnja a ne sa sigurnošću tvrditi o discus herniji. Razlog za išijas mora da postoji, prema tome uradite MR LS kičme ili CT LS kičme (L4-L5, L5-S1) i EMNG noge. Do tada predlažem terapiju tbl.Rantudil forte 2x1, tbl.Mydocalm 3x1. Javite nalaze.