Već neko vreme osećam povremeno trnjenje u levoj nozi, tačnije stopalu i osećam kao da nemam kontrolu nad pokretima stopala. Međutim, kad se krećem, hodam sasvim normalno. Danas sam osetila takođe tu navodnu slabost u nozi i levoj ruci, kažem navodnu, jer sasvim dobro mogu da ih pokrećem. Ranije kad mi se taj osećaj slabosti i kao nekog blagog trnjenja javljao, ja sam pila KSALOL (zbog anskioznosti), i posle uzimanja tog leka, taj osećaj bi nestajao. Međutim, danas je imam osećaj veće slabosti nego ranije i pomišljam na to da imam multiplu sklerozu.
    Zanima me da li ovo što ja osećam mogu biti simptomi MS-a, kako se ta bolest dijagnostifikuje i šta ja da preduzmem u vezi svega ovoga?

    Odgovoreno: 31. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #13949

    • Marija Stankovic 09. 10. 2015.

      Moja mama vec mesecima oseca trnjenje u levoj strani tj. od donjeg dela kičme koji ide preko spoljne strane butine i spušta se do kraja noge. Na pipanje ne reaguje tj ne oseća ništa. I javlja se i bol u levoj ruci i otice leva saka. Molim vas za pomoc i savet