Poštovani,
    već duže vreme patim od migreničnih glavobolja, uglavnom pre svakog ciklusa, ali i kad su nagle promene vremena. Više mi ne pomažu klasični analgetici, ponekad popijem najmanju dozu Bromazepama, ali i to više ne deluje. Prepisivali su mi i Oldon i Naksetol, ali tek od njih glava nikad nije prestala da boli. Jedan period sam uzimala Dolorexu, od nje mi je bilo bolje na duži period, smanjivala mi je i mučninu, jer sam mnogo puta i povraćala, međutim, znam da se vodila polemika da li je taj lek baš ispravan ili ne i nisam ni sigurna da ga sada ima po apotekama. Imam 28 god., pojedini lekari me teše da će mi glavobolje prestati kad ostanem u drugom stanju, ali dok se to ne desi  ne znam kako sebi da pomognem. Uz to mi se uz svaku glavobolju javlja i povišen krvni pritisak. Mnogo dana provedem u krevetu, jer sam nesposobna da bilo šta drugo radim. Prija mi ponekad vožnja bicikle, glavobolja prestane, ali samo onda kad nije jakog intenziteta.
    Molim Vas za savet i ako biste bili u mogućnosti da mi preporučite neki lek.
    Unapred hvala!

    Odgovoreno: 29. 10. 2008.
    • Poštovana,
      da li je migrena dokazana dijagnostičkim metodama, jer mi niste opisali svoje glavobolje? Ako nije, uradite EEG, MR glave. Do tada preporučujem tbl.Imigran 1 na početku napada i eventualno još jedna ako napad ne prestane, tbl.Mg 150 2x1 redovno i po potrebi kao dopunu Imigranu ako glavobolja ne prestane tbl.Rantudil forte 1-2x1.