Poštovani,
    Moja drugarica ima sistemski lupus i već 10 godina pije Pronizon. Povremeno je imala bolove u zglobovima, ali par meseci unazad bolest je počela da se pogoršava. Imala je šlog koji je stabilizovan, a potom embolijui pluća. I to je sanirano, tromb je razbijen. Očigledno bolest napreduje. Sada prima amp. Endoksan, 3. dozu. Ima 23 godine.
    Kakve su prognoze po Vama?

    Odgovoreno: 23. 10. 2008.
    • Poštovana,
      bilo bi neozbiljno sa moje strane da odavde dajem prognoze, a da je nisam video. Sistemsko oboljenje kao lupus daje vaskularne promene na krvnim sudovima u više sistema, pa samim tim i na pomenutim. Takve stvari mogu da se ponavljaju. Kakav joj je krvni pritisak, a kakva laboratorija? Javite nalaze. Pozdrav

Komentari na pitanje: #13340

    • Molim Vas napišite mi nešto više o lupusu tj. kad zahvati cns, koji su simptomi, koje pretrage uraditi? Hvala