Poštovani,
    Već sedam godina imam iste tegobe, a to su vrtoglavica koja u biti nije klasična vrtoglavica, već više kao problem balanciranja, hronična mučnina. Uradio sam bezbroj analiza da pomenem neke od njih: MRI dva puta normalno, pre godinu i pol MRI I MRA takođe MRI kičme gde je ustanovlena umerena protuzija na nivou c5-c6, problem je u tome što imam klasične simptome izliva krvi u mozgu kao ukočenost desne ruke i noge, trnjenje lica, vrtoglavica, confuzija.
    Moje pitanje je da li posle normalnog MRA i normalnog doplera carotida postoji mogućnost izliva krvi u mozgu i da li je moguće da moji simptomi budu povezani sa kičmenom protuzijom.
    Unapred zahvalan na odgovoru

    Odgovoreno: 20. 10. 2008.
    • Poštovani,
      zašto baš izliv krvi u mozgu? Postoji i druga vrsta šloga u smislu začepljenja krvnog suda trombom. Pre bih rekao da su Vaši simptomi na desnoj strani, posledica problema na vratnoj, odnosno slabinskoj kičmi. Uradite zbog toga i komplet EP, pregled očnog dna i EMNG. Javite se sa nalazima.