Poštovani,
    imam 31 god. dijagnostikovanu spondilozu vratnog dela kičme, od pre dve godine. U poslednjih mesec dana imam trnjenje leve strane tela, noge, ruke i dela lica. Sa strane srca i krvnog pritiska je sve u redu.
    Interesuje me da li spondiloza vrata može da ima ovakve tegobe ili je potrebno uraditi neke druge pretrage?
    Hvala

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Poštovana,
      spondiloza vratne kičme može da da trnjenje ruke, ali ne i lica i noge. Noga može da trni od spondiloze, koju verovatno imate i na slabinskoj kičmi. Ali, lice ne može da se opravda time. Uradite MR mozga, dopler krvnih sudova vrata, laboratoriju sa krvnom slikom. Treba da Vas pogleda i neurolog sa tim nalazima ili mi ih pošaljite.