Imao sam parezu facijalisa pre mesec i 20 dana, pio lekove, imao fizikalnu terapiju mesec dana i sada pijem samo cavinton. U pitanju je desna strana lica i nije se sve sredilo na toj strani lica, ali mi problem predstavlja tupi bol u toj strani lica i vrata, a jedna vratna žila mi je zategnuta kao struna i mislim da će mi napraviti ponovo problem, jer je sve napetija. Taxista sam i kažu da je uzrok promaja, klima i normalno napetost tj. nerviranje u poslu.
    Potrebna mi je pomoć u terapiji i zaštiti tog dela tela da sprečim posledice.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Poštovani,
      da li ste koristili u terapiji Dexason, Urbason ili Pronison? Sada je bolje uzimati drag.Trental 400 2x1 (posle jela), drag.Beviplex 3x1, tbl.Chymoral forte 2x1, tbl.Cardiopirin 100 1x1, tbl.Sirdalud 4mg 2x1 (ako Vas usporava ovaj poslednji lek prepolovite dozu). Zatvorite prozor sa te strane. Nerviranje na poslu nema veze sa parezom n. facialisa. Ispred ogledala redovno vežbajte i ispravljajte tu stranu lica do adekvatnog položaja što češće u toku dana. Ako Vam oko suzi i ne zatvara se mogu koristiti kapi Acydi Borici.