1. Smorlova hernija i diskopatija

    Pitanje broj: #133225

    Imao sam povredu na fudbalu, iz sprinta sam kočio, kao da sam zabacio glavu i leđa nazad i osetio bol u donjem delu leđa sa leve strane. Ovo se desilo krajem oktobra i traje i danas. Uradio sam RTG i dijagnoza je da imam smorlovu herniju i diskopatiju. Išao sam dve nedelje, svaki dan, na terapije strujom, laserom, masažu i vežbe i sve ovo nije dalo rezultate. Profesionalno se bavim fudbalom, pa bih cenio mišljenje, za koliko i kako može da se izleči, da li treba operacija i da li može da mi ugrozi karijeru fudbalsku?
    Hvala unapred, pozdrav.

    Odgovoreno: 17. 12. 2014.
    • Poštovani,
      Iz vašeg pisma vidim da je postavljena dijagnoza diskopatije, ali ne vidim da ste uradili MR pregled lumbosakralnog dela kičmenog stuba (ili skener ukoliko nije moguće uraditi magnetnu rezonancu). Bez obavljenih pregleda (uključujući i pregled neurohirurga ukoliko nalaz na mr ili ct pregledu to zahteva), ne mogu vam reći da li je potrebna operacija ili ne.

      Potrebno je da se javite neurologu - potrebno je uraditi neurološki pregled, videti šta je od dijagnostike uradjeno i koja je dalja dijagnostika potrebna, kao i koja je medikamentozna terapija indikovana (uz nastavak fizikalne terapije koja je već propisana).
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #133225

    • Poštovanje, pre par godina mi je ustanovljena smorlova hernija, od toga dana nisam bila ni na kakvim pregledima. Da li se za ovakav vid problema može praktikovati kiropraktičar? Hvala.

    • Postovana, operisao sam ekaudu ekvinu. Na operaciji sam zavrsio nepokretan. Dugo sam se bavio sportom fudbalom. 2 godine posle operacije jesam stao na noge ali bolovi trnjenja u zadnjici i nogama su prisutni. Odradio sam magnet, ct degeretivne promene imam. Moj doktor nije za treću operaciju. Ja ne znam kako više da se borim sa ovim stanjem?