1. Jake jutarnje glavobolje i vrtoglavice sa pogoršanjem vida

    Pitanje broj: #139090

    Već nešto duže od 2 meseca se svako jutro budim sa veoma jakom glavoboljom i vrtoglavicom. Oči me često peku, posebno kada gledam televizor ili telefon. Takodje, vid mi se za nijansu pogoršao, posebno je primetna razlika pri gledanju u blizinu. Koristio sam razne kapi za oči, uglavnom veštačke suze, ali ništa nije pomoglo.
    Molim za pomoć i savet?

    Odgovoreno: 30. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Potrebno je da se javite vašem lekaru koji će vas, po obavljenom pregledu, evetualno uputiti na specijalističke (neurolog, oftalmolog, orl) ili dijagnostičke preglede (rtg vratne kičme, ultrazvuk krvnih sudova vrata, laboratorijske analize) . Savetujem vam da merite krvni pritisak ujutru i uveče i beležite izmerene vrednosti. Pijte dosta tečnosti - preko 2 litra dnevno. Ukoliko niste fizički aktivni, započnite sa svakodnevnim šetnjama, brzim hodom ukoliko ste u mogućnosti, tokom pola sata do sat vremena.