1. Amiotrofična lateralna skleroza

    Pitanje broj: #143648

    Poštovani,
    Mom ocu su pre više od godinu dana dijagnostikovali ALS, medjutim nisu mu dali nikakvu ni terapiju, ni lek. EMNG je pokazao da boluje od ALS-a, a svi ostali rezultati poput likvora, skenera glave itd. su u redu. On ima jedino problem sa nogama, teško ide i ne može bez pridržavanja i pomagala. Da li možete da mi kažete vaše mišljenje i savet da li bi moglo nešto da pomogne?

    Odgovoreno: 20. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Pretpostavljam da se Vaš otac leči kod neurologa tercijarne zdravstvene ustanove s obzirom na postavljenu dijagnozu amiotrofične lateralne skleroze, te da ste detaljno obavešteni o prirodi bolesti. Savetujem Vam da se pridržavate dobijenih saveta od strane nadležnog neurologa, naročito onih koji se odnose na režim života i ishrane, kao i da se redovno javljate na kontrolne preglede.