1. Tumačenje rezultata MR endokranijuma

    Pitanje broj: #133485

    Dobar dan!
    Radio sam MR endokranijuma i rezultati su sledeći: Ekstracerebralni likvorski prostori uredne veličine, odgovarajućeg sadržaja. Moždani parenhim odgovarajuce morfologije i intenziteta signala, bez fokalnih lezija. Mediosagitalne strukture uredne. Ventrikularni sistem uredne velicine, odgovarajuceg sadrzaja. Nema patoloških promena u moždanom stablu i cerebelumu. Nema znakova descenzije cerebralnih tonzila. Nema patoloških promena u orbitama. Nema znakova inflamacije mastoida i paranazalnih sinusa. Povecan dijametar levog bulbusa sa lakom izmenom konfiguracije, bez detektabilnih signalnih promena. Takodje su ostali delovi intra i ekstrakonalnih segmenata obe orbite uredne mr prezentacije. Zamolio bi vas ako mi možete reći da li su rezultati dobri. Hvala unapred. . .

    Odgovoreno: 29. 12. 2014.

Komentari na pitanje: #133485

    • Dobro veče, mojo ćerkici je rađen MR glave jer je imala 2 krize svesti. Da li mozete da mi rastumačite šta je napisano u opisu? Dodaću vam prilog. Molim Vas za odgovor jer se brinem, hvala puno.

    • Postovanje, molim vas za tumacenje zakljucka. Radjen je MR PREGLED ENDOKRANIJUMA :MR pregled endokranijuma ukazuje na simetricne peritrigonalne zone koje po svojim MR karakteristikama diff.dg. najpre odgovaraju diskretnim sekvelama pre/perinatalne hipoksicno/anoksicne povrede. Hvala