Povreda na mozok od soobrakajka so ostetuvanje na keliite. Dg. Celebralis st. Post contusio st post coma. Pocnuva da komunicira i pokretite na race i noze mu se veke vrateni, a govorot ne e vraten. Gleda, slusa i razbira. Ima otvor na grloto od priklucokot na masina, a trahiostomskata kanila mu e izvadena. Se hrani normalno i fizioloskite potrebi gi izvrsuva normalno. Hvala unapred za odgovor.

    Odgovoreno: 23. 07. 2011.
    • Zelim da stupim sa detetom u kontakt ako je moguce. I ja sam preziveo isto, svu srecu nemam oshtetnje ali ipak ne mogu lepo govoriti i osecam levu stranu mi je malo poslaba, pa bi zeleo da razmenim neko mislenje