Poštovani. . Moj problem započeo je prošle godine, bila sam u munchenu sa djetetom na operaciji srca (djete je rođeno sa teškom srčanom manom) . Najprije vrtoglavica, kratkotrajna bez mučnine i povračanja, mislila sam da je od iscrpljenosti. Skroz sam se čudno osječala i u 9 mj mi je počelo najprije stezanje u grlu (nisam mogla progutati) to bi za par sekundi prošlo uz lupanje srca. I od 9 mj prošle godine imam sinus tahikardiju, najizraženiju ujutro kad naglo ustanem. Iza toga počelo se javljati i preskakanje srca, napravila sam uzv (prolaps mitralnog zaliska bez zankova insuficijencije) , holter nekoliko sves i jedna ves. Dobila sam concor cor 1. 25mg ali idalje osječam lupanje najviše kad se ustanem ujutro, znači čim čučnem puls se smiri. I dalje mi je bilo loše otišla sam na mr glave, nalaz je uredan osim subkortikalno parijetalno, desno manja okruglasta na t2 mjerenoj slici hiperintenzivna lezija vel do 4mm, dogovara manjoj ishemičkoj lakuni, molim vas što to znači? Doktor mi je rekao da nema potrebe lječiti, da nije ništa. Sa desne strane glave imam manju udubinu jer su mamu porađali sa vakuumom i tada mi je puknula glava, nikakve probleme do prošle godine nisam imala, mislim na zdravstvene. Nemam glavobolje, jedino me u zadnje vrijeme muči osječaj propadanja i opet blage vrtoglavice. Krvna slika je uredna, kardiolog mi je prije dva tjedna povisio concor cor na 2, 5 mg ujutro. Štitnjača je uredna, hormoni isto, uzv abdomena isto i ginekološki pregled. Veoma se bojim jer neznam kako se lječiti a nije mi dobro. Molimvas za pomoč vi ste mi zadnja nada, barem me uputite kamo da se javim. Oprostite na dugom postu

    Odgovoreno: 08. 09. 2010.
    • Poštovana,
      Manja ishemicna lakuna, je nalaz koji ne zahteva nikakvo neurohirusko (opertivno) a ni neurolosko (konzervativno) lecenje, ali cestoda ukazuje probleme sa krvnim sudovima mozga, tj cirkualcijom. Potrebno je ovo shvatiti ozbiljno jer moze biti uvod u znacajnije vaskularne bolesti, izmedju ostalog, vecih ishemijskih promena na mozgu. Treba ispostovati savete kardiologa koji se ticu prevencije oboljevanja, eliminisati sve negativne zivotne navike i biti redovan u propisanoj internistickoj terapiji.