Mr pregled kicme u i. V. Prostoru c5c6 vidi se dorzomedijalno i paramedijalno obostrano, nesto veca dh koja komprimuje oba neuralna radiksa a na donjem rubu korpusa c5 prominira retrokorporalni spondifoliti. Opisani diskoostefitni kompleks komprimuje prednji likvorski prostor i medulu spinalis ali je is medule spinalis ocuvan. Korpusi c6ic7 posteriorno formiraju blok>retrokorporalni spondilofiti na c5. Parcijalna sinostoza korpusa c6ic7 posteriorno. Na th kicmi u nivoima i. V. Prostora th3-th4 i th4-th5 postoje protruzije diska

    Odgovoreno: 07. 09. 2010.

Komentari na pitanje: #67869

    • Postovanje, htela sam samo da mi objasnite stepen ostecenja kicme, imam problema sa rukama i treba da radim enmg