Poštovani, imam bolove u leđima već 7 godina unazad. Ranije su bili povremeni, zadnje 3 godine konstantni, ove godine veoma jaki. Ranije sam imao bolove samo u lumbalnom delu, ove godine imam jake bolove u vratnom delu i desnom ramenu. Takođe, između lopatica imam, takoreći, grudvice koje se primećuju na dodir, i koje mi takođe prave probleme. Imam jake grčeve u mišićima koji idu uz kičmu, koji me teraju da se nonstop pomeram i nameštam. 2007 godine sam radio mr lumbalnog dela kičme, a ove godine mr sva tri dela kičme. Radio sam vežbe, išao na diodinamik struje, na akupunkturu, masaže, ultrazvučne masaže. Ni u kom periodu nisam osetio nikakvo poboljšanje. Šaljem vam nalaze mr snimaka. Pošto ne znam kako da pošaljem sve odjednom, šaljem jedan po jedan. Da li bi ste mogli da mi malo podrobnije objasnite te nalaze. . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Opis koji ste poslali odnosi se na mr snimanje vratnog dela kicme i indentifkuje 2 problema i to izmedju 4. I 5. I 5. I 6. Prsljena. Da bi vam se dao odgovarajuci predlog terapije potrebno je da umesto opisa zakacite sam snimak tj. Sliku te da odradite elektrofizioloska ispitivanja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #62185

    • Hvala na svim odgovorima. Kada budem u mogucnosti, poslacu i sve snimke mr.