Poštovani, imam bolove u leđima već 7 godina unazad. Ranije su bili povremeni, zadnje 3 godine konstantni, ove godine veoma jaki. Ranije sam imao bolove samo u lumbalnom delu, ove godine imam jake bolove u vratnom delu i desnom ramenu. Takođe, između lopatica imam, takoreći, grudvice koje se primećuju na dodir, i koje mi takođe prave probleme. Imam jake grčeve u mišićima koji idu uz kičmu, koji me teraju da se nonstop pomeram i nameštam. 2007 godine sam radio mr lumbalnog dela kičme, a ove godine mr sva tri dela kičme. Radio sam vežbe, išao na diodinamik struje, na akupunkturu, masaže, ultrazvučne masaže. Ni u kom periodu nisam osetio nikakvo poboljšanje. Šaljem vam nalaze mr snimaka. Da li bi ste mogli da mi malo podrobnije objasnite te nalaze. . . Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Opis koji ste poslali odnosi se na mr snimanje vratnog dela kicme i indentifkuje 2 problema i to izmedju 4. I 5. I 5. I 6. Prsljena. Da bi vam se dao odgovarajuci predlog terapije potrebno je da umesto opisa zakacite sam snimak tj. Sliku te da odradite elektrofizioloska ispitivanja. Trebalo bi odraditi i dobar klinicki pregled.