Javljao sam vam se pre par dana u vezi sa povredom potiljka glave, evo su nalazi eega i msct-a: eeg: dg: st post contusionem capitis aa iii osnovna aktivnost dobro izrazena, dominira alfa aktivnost 9-11/c srednjih amplituda, subdmonirra brza aktivnost, kao i masa misicnih artefakata. Bizuelna blokada dobra. Za vreme hv nema bitnih promena osnovne aktivnosti. U toku fs ritmicki potencijali umereno izrazeni. U toku celog snimanja nema izdvajanja posebnih potencijala: eeg zakljucak: eeg nalaz je u granicama normalnog. Msct endokranijuma: pregled radjen bez i sa iv datim k. S. Po protokolu za pregled glave i po protokolu za angiografiju endokranijuma. Na prikazanim kostanis strukturama krova i baze lobanje ne vidim pataloske promene. Pns pravilno razijene bez pataloskog sadrzaja. Devijacija nosnog seputma u levu stranu. Endokranijalno ne vidim znake hemoragije, akutne ishemije, edeme niti ekspazivnog procesa. Komorni sistem pravilan simetrican bez patoloskog sadrzaja. Bazalne cisterne i subarahnoidalni prostori bez prisustva patoloskog sadrzaja. Ne vidim znake mediosagitalnog pomeranja. Angiografski n a prikazanim krvnim sudovima vilisovog prstena ne vidim znake aneurizmatskog prosirenja, stenoza niti vaskularnih malformacija. U poslednjih par dana glava me cesto boli, osecam kako mi faca trne, merio sam krvni pritisak, normalan je, takodje osecam da mi pulsira nos. Dali postoje jos koji testovi osim eega i skenera koji bi mogli da pokazu nesto sto ova dva nisu? Takodje da napomenem kada sam se desila povreda, mirovao sam nekoliko dana, mada posle toga vise nisam, pio sam alkohol, pusio sam cigare, sada sam sve ostavio, i zanima me dali cu imati trajne posledice, tj dali cu se uvek osecati kao sada? I takodje me zanima sta mi preporucujete da radim od sad?

    Odgovoreno: 31. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Preduzeta ispitivanja su pokazala potpuno normalne nalaze. U odnosu na pocetnu dijagnozu ista su bila skupa i suvisna. Trajne posledice nebi trebalo da imate, i sa redovnim setnjama i odrzavanjem korisnih navika trebalo bi da normalizujete stanje. Predlazem posetu orl specijalisti (evidentirana devijacija septuma nasi) , pa zavisno od vaseg godista, stepena devijacije i objektivnih tegoba odgovarajuce lecenje moze biti predlozeno. . .