Postovani, mr pregled vratne kicme glasi: ispravljena je fizioloska cervikalna lordoza. Prsljenska tela c4 i c4 u bloku. Na prikazanim kostima vidi se uredan intenzitet signala kostane srzi i ocuvan korteks. Degenerativne promene discusa od c4 do c7. U nivou iv prostora c4-c5 postoji dorzomedijalna ekstruzija discusa koja ide subligamentalno nesto vise kranijalno i manje kaudalno, sa kompresijom na subarahnoidalni prostor i medulu spinalis i sa znacajnim suzenjem kicmenog kanala. Medula spinalis bez patoloski izmenjenih signala, bez znakova mielopatije. U nivoima iv prostora c5-c6 i c6-c7 lake dorzomedijalne protruzije discusa sa kompresijom subarahnoidalnog prostora ali bez kompresije medule spinalis. Zakljucak: discushernia dorzomedialis c4-c5. Urodjena anomalija blok c3-c4. Moje pitanje je da li se ovo moze resiti konzervativnim metodama. Napominjem da mi trnu obe sake, imam slabost u nogama (ali mogu duze da hodam) i osecam zarenje koze a narocito na stomaku. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 29. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Nakon uradjenih elektrofizioloskih ispitivanja, sep-a i emng-a, vas ordiniarijus treba doneti definitivnu odluku uz to treba uzeti u obzir i vase opste stanje i godine. Nalaz koji navodite na mr-u, te vasa klinicka slika, daju veliku sansu da neurohirurg predlozi operativno lecenje.