Postovani, molim vas za pojasnjenje i vase misljenje o nalazu magnetne rezonance na koju sam poslat zbog bolova u kicmi, preponi, kuku i nozi. Bolovi traju vec 3 meseca, svi ostali nalazi su uredni (rentgen kicme, ultrazvuk abdomena, nalazi krvi, prostate) . Ja sam 1951 godiste i nisam lecen od bilo koje druge bolesti. Molio bih vas da mi kazete sto jednostavnije sta je rezultat ovog snimanja i sta vi preporucujete dalje. Unapred zahvalan mihailo jovicic zakljucak: 1) infiltracija korpusa l4 sa patoloskom frakturom pokrovnih ploca, sa zahvatanjem desnog pedikla, transverzalnog nastavka, delimicne eskrtaduralne propagacije u kicmeni kanal, bez nedvosmislene infiltracije dorzalnih neuralnih struktura sa stenozom i kompromitacijom desnog l4 korena u iv foramenu, fokus infiltracije dela donje pokrovne ploce tela l2, kao i apeksa apeksa krila leve bedrene kosti, - opisane promene odgovaraju meta promenama 3) protruzija iv diska 15-sl sa kompromitacijom odstupa desnog sl korena.

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Nalaz radiloga koji ste prepisali govori u prilog karcinoma koji je zahvatio kostane i nervne strukture kicme, uslovljavajuci tegobe koje navodite. Radilog opsuje promene kao metastaze, proistekle iz osnvnog tumora neke druge lokacije. Preprucujem da izvadite upute i javite se na pregled neurohirurgu, ali pre svega onkologu.