Postovani, operisala sam u privatnoj klinici masno tkivo koje imam 15-ak godina pod desnim pazuhom. Pri operaciji, ispod masnog tkiva koje nije bilo u opni, hirurg je otkrio i cudnu tvorevinu velicinu sljive za koju sumnja da je higrom ili neurinom. . . Zatvorio je operativni rez i uputio me je neurohirurgu jer je tvorevina bila cvrsto vezana za nervni splet. Da li sam uopste trebala raditi ovu hirusku intervenciju i koliko je opasno uklanjanje ovakve tvorevine jer je na samom nervnom spletu i prilikom operacije pri svakom kontaktu sa tvorevinom meni su se oduzimali prsti na ruci. Kako ce neurohirurg obaviti pregled, da li ce ponovo otvarati ranu jer me i sada uzasno boli. Inace, dobila sam uput i zakazan mi je pregled na vma sledece nedelje pa vas molim za hitan odgovor takodje u drugom sam stanju (treci mesec)

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Neurohirurg ce svakako otkrivati ranu, a li ne i otvarati rez prilkom inicjalnog pregleda. Netreba da se plasite neurolo{kog pregleda jer je obicno je bezbolan. . . Uklanjanje tumora nervnog tkiva posao je neurohirurga i on ce proceniti rizik od izvodjenja takve operacije. Taj rizik vam je duzan najdetaljnije obajsniti i dati vam informacije na osnovu kojih cete vi sami doneti odluku o toku daljeg lecenja,