Postovani, imam bebu 5 i po meseci i skoro joj je zatvorena velika fontanela, radili smo uz glavice, sve je u redu, obim glavice raste, sada je 42cm. Rekli su mi da se u slucaju prestanka rasta glavice vrsi operacija. Zanima me kakva je ta operacija? U slucaju da ne dodje do operacije, do kog uzrasta deteta mozemo biti sigurni da nece doci do operacije? Unapred zahvalan milos

    Odgovoreno: 29. 03. 2010.
    • Poštovani,
      To je operacija karaniosinestoza, koja se sastoji u odizanju i odvajanju kosti lobanje od mozdane opne, bez otvranja iste ili kontakta sa samim mozgom. Savetujem da se javite radi pregleda decijem neurohirurgu. Inace lobanja intezivno raste do 2. Godine, a mnogo sporije do 7. Godine.