Na pregledu i snimku ct data mi je dijagnoza izraziti dorzomerdijalni višelijevostrani prolaps diska doktori predlažu operaciju hitno pa pitam da li mogu pokušati sa fizioterapijom i da li se stvarno pod tom dijagnozom mora raditi hirurški zahvat. Hvala

    Odgovoreno: 27. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Doktori predlazu operaciju bolesnika a ne snimka. Opis koji ste dali je samo jedna komponeneta od znacaja u odluci neurohirurga: operisati ili ne. Sem ct (ili jos bolje mr) nalaza znacajne su subjetivne tegobe bolesnika, objektivan neuroloski kao i klinicki nalaz, ocekvanja bolesnika, i istorija pokusaja prethodnog neoperativnog lecenja.