Interesuje me, kod moja unuka koja ima 8god prije nekoliko dana na mr je dijagnosticirana arahnoidalna cista frontoparietalno, htela bih da vas pitam sta preporucujete, sta bi bila terapija. Nekoliko dr u skopje ne preporucuju nikakva hirurska intervencija. Kojih posledica bi mogla imati ukoliko se izvrsi hirurski zahvat i kojih posledica bi imala ako se ne izvrsi intervencija. Ona ima samo jake glavobolje otprilike 1-2 puta mesecno. Molim vas da mi odghovorite

    Odgovoreno: 27. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Arahnoidalne ciste su urodjene anomalije sto znaci da je unuka ima od rodjenja. Ipak, ponekada kasnije, dolazi do razvoja simptomatologije, od kojih je najcesca glavobolja. Arahnoidalne ciste se operisu u zavisnosti od njihove velicine, polozaja, i efekta pomerenja koje vrse na okolni mozak, a naravno i od stepena tegoba koje izazivaju. Ako je ovo napred receno izrazeno, onda treba operisati.