Molim vas da mi objasnite sta je to spina bifida acuta, dete ima 7 meseci i rodjen je prevremeno prvi dan 8. Meseca, videli smo rupu iznad analnog otvora, u predelu gde se polutke guze spajaju, sada je ona manja, a dobili smo uput za neurohirurga unapred zahvalni

    Odgovoreno: 29. 03. 2010.
    • Poštovana,
      To je urodjena anomalija, koja se satsoji u tome da se lukovi lumbalanih prsljenova ne spajaju kako bi trebalo, pa se u nekim slucajevima moze formirati komuikacija intraspinalnog ili duralnog prostora sa spoljasnom sredinom. Spina bifida sama po sebi ne mora biti problem, ako nije udruzena sa nekim drugim kongenitalnim anomalijama, sto ce vam neurohirurg objasniti, a svojim pregledima ce prisutvo tih pridruzenih promena potvrditi ili ih nece potvrditi.