Mojoj majci je juce pukao bazicni krvni sud u mozgu. Velicina naprsline je 13mm. Doktor je rekao da nadjemo ampule dicynone koje joj daju na 8 sati dva dana koja su krizna. To i mirovanje su jedina terapija za sad. Inace ona izgleda sasvim normnalno i danas, bez ikakvih vidnih promena, a rekli su mi da su joj sanse u ova 2-3 dana 50: 50! Interesuje me vase misljenje, hvala

    Odgovoreno: 29. 03. 2010.
    • Poštovani,
      Pretpostavaljam da ste pokusali da obajsnite u svom pismu da je vasa majaka imala prskanje anurizme velicine 13 mm, na krvnom sudu mozga. Terapija u takvom slucaju je operacija ili endovaskularna okluzija (sto zavisi od lokacije aneurizme, pridodatih nalaza na ctu i tehnickih mogucnosti zdravstvene ustanove) . Procenti su diskutabilni.