Imam 23 godine. Pre godinu i po dana (jul 2008) sam operisala kicmu na institutu za neurohirurgiju kcs. Mr nalaz je bio: discus hernia l4-l5 dorsomedialis gradus levis et discus hernia l5-s1 dorsomedialisgradus gravis (do prolapsa); polidiscopathia reg. Ls. Operacija je radjena samo na nivou l5-s1 (flavotomia l5s1 et extirpatio nuclei pulposi in protrusionem) . Oporavak je u pocetku dobro napredovao, isla sam na terapije, tj idem i dalje, svakih 6 meseci i radim vezbe svakog danaza jacanje misica. U banju sam isla 10 meseci nakonoperacije i od tada je pocela da me boli i desna noga (ranije me je bolela samo leva) . Kako vreme prolazi, bolovi su sve ucestaliji i sve jaceg intenziteta. Javljaju se u levoj ili desnoj nozi i to duz cele noge, najcesce, s tim sto je bol izrazeniji oko kolena, zadnja loza, spoljna strana stopala. Takodje, cesto se desi da se bol javi sa jedne strane i pocne od sredine ledja, spusta se preko gluteusa, pa sve do stopala i uglavnomosecam jaku zategnutost. Ponovo sam isla kod doktora koji me je operisao i radila mr. Nalaz: st. Post op. Discus hernia l5s1 sine rest recidivum, discus hernia l4-l5 dorsomedialis pp. Lat. Dex. Gradus med. (srednji stepen tezine) ispravljena lumbalna lordoza. Spondiloticne promene na ls prsljenovima. Doktor kaze da radim vezbe i pridrzavam se zastitnih polozaja (sto radim vec godinu i po) , trpim bolove i samo izuzetno uzimam tablete (koje mi, inace, u poslednje vreme ne ublazavaju bol, za razliku od ranije) . Mozete li mi malo detaljnije pojasniti moju problematiku (znam sta je i kako nastaje discus hernia, ali ovo drugo ne znam) i eventualne nacine da mi se stanje poboljsa, jer mi se bolovi sve cesce javljaju.

    Odgovoreno: 24. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Za detaljnije objasnjavanje problematike kod operisane diskus hernije ipak je namerodavniji vas operator. Inace, ja bih vam savetovao da (ako niste do sada uzimali) pokusate sa caps. Keltikan, cija je funkcija da vam zastite nervne korenove i umanje bolove. Uzimaju se 2x1.