Poštovani, moja žena (37 god.) je 03. 02. 2010. Operisala meningeom (benigni) koji se nalazio na prednjoj strani mozga i bio veličine 5x6 cm. Tumor joj je izvađen ceo, oslobođeni su krvni sudovi i nervna vlakna, i po tvrđenju neurohirurga koji ju je operisao (dr. G. Tasić, neuorohirurgija-klinički centar, bg) sve je proteklo u najboljem redu. Moje pitanje je sledeće: šta se u ovakvim slučajevima predvića u postoperativnom periodu, odn. Da budem jasniji, kako, kada i da li će se ona uopšte vratiti normalnim životnim aktivnostima. (zaboravio sam da vam naglasim da je meningeom pritisnuo očno dno, nerv za miris. . . Nakon operacije, po rečima pomenutog doktora, sve funkcije mozga su očuvane) . Nadam se da mi nećete zameriti oko možda opširnog pisanja, ali sa ovakvim stvarima se moja porodica prvi put susrela u životu. Imamo dvoje dece sa kojima sam trenutno ostao sam. Hvala.

    Odgovoreno: 08. 02. 2010.
    • Poštovani,
      Na osnovu onoga sto ste izneli velike su sanse da se stanje bolesnice potpuno normalizuje, te da ona funkcionise kao i pre nego sto se razbolela. Ukoliko je dr tasic ordinirao phenobarbiton u posteopartivnoj terapiji, ili neki drugi antiepileptik, vasa supruga ce biti sposobna da se vrati normalnom zivotu nakon ukidanja tog ili slicnog leka, a nakon nekoliko kontrola kod ordinarijusa.